چگونه بهترین نتیجه گوگل را کسب کنیم؟

مسلما اگر کسب و کاری داشته باشید، دوست دارین توی نتایج گوگل بهترین نتیجه را کسب کنین و توی لیست نتایج اگه اولین نباشین جزو اولین ها باشین مثلا اگر اندروید فریلنسر هستید یا سایت دولوپر دوست دارین توی نتایج اول باشین.

اینطوری میتونین شانس بیشتری برای جذب کاربران را داشته باشین، برای اینکه بتونین توی نتایج رتبه خوبی که مدنظرتون هست کسب بکنین ( که مسلما همه رتبه یک را میخوان!) یکسری روشها هست که خیلی میتونه بهتون کمک بکنه

همه افرادی که میخوان بهترین رتبه را داشته باشن معمولا بیشترین تلاششون را میکنن که توی چهار روش زیر بهترین عملکرد را داشته باشن:

1- تبلیغات

2- سئو محلی

3- ویژگیهای اسنیپت

4- استفاده از سئو

1- چطور با تبلیفات رتبه بهتری بگیریم

اگر برای کلمه کلیدی موردنظرتون (کلمه کلیدی هدف) تبلیفات اولین نمایش ها توی نتایج گوگل هستن پس بهتر شما هم تبلیفات را در نظر بگیرین.

خب، چطوری میتونین اینکارو بکنین؟

خب همونطور که مشخصه ! یکی از بهترین روش ها و معروفترینشون استفاده از خدمات خود گوگل هست، یعنی استفاده از کمپین های سرویس تبلیغات گوگل، این سرویس براساس تبلیغ به ازای هر کلیک کار میکنه. یعنی شما میایین برای کلمه کلیدی موردنظرتون بهترین مبلغی که میتونین پیشنهاد میدین

البته باید اینو در نظر بگیرین که قیمت پیشنهادیتون برای اون کلمه کلیدی به معنی قرار گرفتن توی نتیجه اول نیست چرا؟ چونکه اگر پیشنهادهای بهتری نسبت به شما، داده شده باشه گوگل اولویت را به انها میده و شما پایینتر از اونها قرار میگیرین یا حتی ممکنه اصلا جایگاهی برای شما در نظر گرفته نشه.

مرحله اول کمپین تبلیعاتی گوگل

نکته : توی سرویس تبلیغات گوگل، میتونین بسته به حوزه فعالیت تون نزدیکترین مکان به خودتون را تعیین بکنین

مرحله دوم ایجاد کمپین تبلیغاتی گوگل: تهیین نام، مکان و…

2- چطور با سئو محلی رتبه بهتری بگیریم

احتمالا تابحال مپ پک ها رو (Map Pack) زمانی که دنبال نزدیکترین فروشگاه یا کسب و کار بودین، مشاهده کردین.

ویژگی مپ پک (Map Pack) گوگل

باین ویژگی مپ پک و ادرسها و اطلاعاتی که در مورد نزدیکترین مکان کسب و کارتون، زمانهای فعالیت و ادرس سایت و… توی لیست جستجو قرار میگیره همگی جزو سئو محلی حساب میشن. برای اینکار بعنوان یک کسب و کار بتونین ازین ویژگی بهره ببرین حتما باید توی لیست کسب و کارهای گوگل، کسب و کار خودتون را ثبت بکنین.

لیست کسب و کارهای گوگل، یکی از خدمات بیشماری هست که گوگل معرفی کرده و در اختیار کسب وکارها و کاربران قرار داده تا با ثبت اطلاعات دقیق و کامل کسب و کارتون مثل شماره تلفن، ادرس، وب سایت کسب و کار، اطلاعاتی در مورد کسب و کار، توی مکانهای محلی لیست جستجو گوگل قرار بگیرید.

البته باید اینم در نظر بگیرید که، صرف اینکه اسم کسب و کارتون را توی این لیست قرار بدید باین معنی نیست که شما را توی نتایج حتما نشون میدن بلکه گوگل براساس یکسری استاندارها بهترین ها را انتخاب و بالاتر نمایش میده. برای اینکه بتونید جزو بهترین ها باشین باید از روشها و تاکتیک های سئومحلی بهره بگیرین.

مثلا اینکه نظرات مثبت از کاربران بگیرین، لینکهای با ارزش به صفحات سایت تون جذب کنین وهمینطور مشخصاتی که برای لیست کسب و کار گوگل درج میکنین صادقانه و شفاف و دقیق باشند.

3– چطور با ویژگیهای اسنیپت رتبه بهتری بگیریم

ویژگیهای اسنیپت (Featured Snippet) که به فارسی قطعه های ویژه میشه ترجمه شون کرد جعبه ها(کاردهایی) هستند حاوی اطلاعاتی خلاصه شده و شسته رفته در لیست ابتدایی گوگل.

ویژگی featured snippet

برای اینکه مطالب سایت ما مناسب برای استفاده ازین ویژگی باشد باید تلاش کنیم مطالبی که در صفحات سایتمون قرار میدیم بدرستی ساختاربندی شده و با فرمتهای مورد پذیرش گوگل همخوانی داشته باشه

4- چطور با سئو رتبه بهتری بگیریم

یکی دیگر از راه هایی که میتونین در نتایح بالای گوگل قرار بگیرین استفاده از روشها و تکنیک های سئو(سئو داخلی و همچنین سئو خارجی) هستش. برخی ازین روشها که در سئو داخلی استفاده میشه بطور خلاصه :

 • موبایل فرندلی بودن
 • بارگزاری سریع
 • راحتی در استفاده از سایت
 • امنیت ( بطور مثال استفاده از HTTPS به جای HTTP )
 • ساختاربندی مناسب سایت

البته موارد دیگری هم باید در نظر گرفته بشه از جمله انها :

 1. رقبا را بررسی کنید
 2. صفحه خود را با هدف جستجو تراز کنید
 3. موضوع را بطور کامل پوشش دهید
 4. بک لینک با کیفیت بالا بسازید
 5. پیوندهای داخلی را اضافه کنید

1- رقبا را بررسی کنید

تمام کسب و کارها علاقمند دوست دارند سایتشون در گوگل بهترین مکان را داشته باشه تا بتونن بیشتر کاربر را جذب کنند. بنابراین یکی از کارهایی که در سئو باید حتما انجام بگیره بررسی رقبا میباشد. برای اینکار بهتر هست که کلمه کلیدی موردنظر را گوگل کنیم و حداقل چند سایت بالای لیست نتایج گوگل را بررسی کنیم. گاهی اوقات ممکنه برای کلمه کلیدی مورد نظرمون، برندها و رقبای بسیاری قدرتمندی حضور داشته باشند که رقابت با اونها با توجه به ظرفیت کسب و کارمون بسیار پر هزینه برامون تموم میشه برای همین در این مواقع بهتر هست از مترادف هایی که برای کلمه کلیدی مورد نظرمون وجود داره بهره بگیریم که همون هدف کلمه کلیدی اصلی را براورده کنه و رقبای کمتری براش وجود داشته باشه یعنی در اصل برابر رقبایی همترازتر قرار بگیریم.

البته گاهی اوقات هم با بررسی رقبا برای کلمه کلیدی خاص، ممکنه برندها و رقبایی قرار داشته باشن که با روشهای هدفمند و مناسب و صرف هزینه قابل قبول بتونیم در صدر لیست نتایج گوگل قرار بگیریم.

2- صفحه خود را با هدف جستجو تراز کنید

برای اینکه بهترین شانس حضور در رتبه های بالای گوگل را داشته باشین باید تلاش کنین قصد و نیت کاربران را برای کلمات کلیدی خاص بشناسین و مطالب سایتتون را متناسب با نیاز کاربران هماهنگ کنیم. سه پارامتری که باید در نظر بگیریم:

 • نوع محتوا (Content Type): باید بتونیم تشخیص بدیم مناسبترین و پرطرفدار ترین نوع محتوایی که در لیست قرار گرفته از چخ نوعی هست؟ یک پست وبلاگی؟ یک لیست محصولات؟ لندینگ پیج؟
 • ساختار محتوا (Content Format): ایا سایتهای صدر سرپ بصورت : امورش مرحله به مرحله؟ نظرات؟ لیستی از پستها؟
 • بازه محتوا (Content Angle): ایا این محتوا برای مبتدی ها میباشد؟ ایا محدود و مختص به سالهایی خاص میباشد ؟

3- موضوع را بطور کامل پوشش دهید

برای اینکه مطالب وب سایت در موضوعات مختلف، بهتر رضایت مندی را برای کاربران داشته باشه همیشه سعی کنین در مورد هر موضوع کامل ترین توضیحات را جمع اوری بکنین. یکی از راههای پیشنهادی برای اینکار گوگل کردن کلمه کلیدی موردنظر هست یعنی سه چهار مطلب اول سرپ(Searp) را بررسی کنین و تمام موضوعات و عناوینی که بصورت مشترک پوشش دادند را مدنظر قرار بدین و ازین الگو در موضوع خودتون بهره بگیرین.

4- بک لینک با کیفیت بالا بسازید

همانطور که میدونین بک لینک(Back Link) یکی از مهمترین فاکتورهای گوگل و سئو هست و هرچه تعداد و کیفیت بک لینکها بیشتر باشد تاثیر قویتری روی جایگاه ما در نتایج جستجو میذارن. این موضوع که چه تعداد بک لینک برای قرار گرفتن در صدر سرپ موردنیاز هست را نمیتوان بصورت دقیقی گفت اما با استفاده از سایتها و ابزارهای تحلیلی سئو میتونین برای یک کلمه کلیدی خاص بالاترین نتایج را بررسی کنیم و تعداد بک لینکهای سایتهای برتر را بعنوان یک معیاردر نظر بگیرین.

5- پیوندهای داخلی را اضافه کنید

بک لینکها تنها راه برای افزایش اعتبار یک صفحه نیستن بلکه راه های دیگری هم در کنار بک لینک میتونین بکار بگیرین یکی ازین راه ها ، لینک سازی داخلی(Internal Link) هست. لینک سازی داخلی بدین معناست که از صفحات و موضوعات که در ارتباط موضوع و کلمه کلیدی این صفحه هست لینکی برقرار کنین تا کاربران در صورت تمایل بتونن اطلاعات وسیعتری را بدست بیارن و دیگر صفحات سایت شما هم بیشتر مورد بازدید قرار بگیره.

دیدگاهتان را بنویسید